Haber

Deprem Mühendisliği Eğitimi Kayseri’de Gerçekleştirildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası iş birliğiyle ‘Deprem Mühendisliğinde Temel Kavramlar, BA Yapıların Deprem Davranışı, Hızlı Tarama Yöntemleri ve Hasar Tespiti Eğitimi’ düzenlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kayseri Temsilciliği Deprem Mühendisliğinde Temel Kavramlar, BA Yapılarının Deprem Davranışı, Hızlı Tarama Yöntemleri ve Hasar Tespiti Eğitimi başladı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda başlayan eğitim programına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Kurulu Başkanı Hulusi Akar ve milletvekilleri Ayşe Böhürler ve Şaban Çopuroğlu da ziyaret ederek katılımcılara kolaylıklar diledi. onların işleri.

Eğitime Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi akademisyen ve mühendisleri katıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Kurulu Başkanı Hulusi Akar da depreme karşı tedbirlerin arttırılması gerektiğini vurguladı.

Eğitim programında katılımcılara seslenen ve varlıklarından dolayı teşekkür eden Lider Büyükkılıç, “Sevgili hocalarımı Kayseri’ye hoş geldiniz diyorum. Elbette teknik insanlar olarak önce Allah gelir ve sizler bizim güvencemizsiniz. Sizi seviyoruz ve size güveniyoruz. “

Eğitime vurgu yapan ve çalışmayı çok anlamlı bulduğunu belirten Büyükkılıç, “Eğitim bizim için bu süreçte vazgeçilmezdir. Eğitimin yaşı, konumu, statüsü yoktur, hepimiz kendimizi yenileyeceğiz, anlayışımızı günün koşullarına uyarlayacağız ve Bu açıdan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin değerli ekibi için anlamlıdır.” “Gerekli hazırlıklarımız zaten var ama yeterli olmayabilir. Bunların ortadan kaldırılmasını çok anlamlı buluyorum. Katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın, eğitim kapsamında inşaat mühendislerine deprem hatırlatma eğitimi ve hasar tespit eğitimi verdiklerini belirtti.

19-20 Ocak 2024 tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek ücretsiz eğitim sonunda katılımcılara ‘Eğitim Sertifikası’ verilecek. – KAYSERİ

osmancik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu