Ekonomi

Getir, ABD merkezli FreshDirect’i satın aldı

Getir, yıllık cirosu 650 milyon dolar olan ABD merkezli online market şirketi FreshDirect’in tamamını satın almak için anlaşmaya vardı. Bu satın almayla Getir ile FreshDirect arasında önemli bir sinerji yaratılması ve Getir’in ABD’deki büyüme stratejisine destek verilmesi amaçlanıyor.

Getir, yıllık 650 milyon dolar ciroya sahip New York merkezli online market şirketi FreshDirect’i, Amerika’nın en büyük gıda perakende gruplarından biri olan Ahold Delhaize USA’dan satın alacağını duyurdu. Anlaşmanın kasım ayında tamamlanması bekleniyor.

Yirmi yılı aşkın süredir hizmet veren FreshDirect, 2021 yılından bu yana ABD’de faaliyet gösteren Getir’in teknoloji ve operasyonel tecrübesinden yararlanarak kullanıcılarına daha hızlı ve rahat bir hizmet sunacak. Öte yandan, FreshDirect’in yeni ürün kalitesi ve çeşitliliğinden yararlanarak hizmetini New York’taki kullanıcıları için daha da çekici hale getirecek.

Satın alma işleminin tamamlanmasının ardından FreshDirect, marka adını koruyarak New York’un Bronx ilçesindeki tesisinde faaliyet göstermeye devam edecek. FreshDirect, New York, New Jersey ve Connecticut dahil olmak üzere toplam 3 eyalette hizmet vermektedir.

haberkumluca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu