Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Askerler Günü’nü Hakkari’de Kutladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari’de 1730 rakımlı Mahya Tepe Üs Bölgesi’ne giderek askerlerin bayramını kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’nun telefonundan askerlerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün gece uçakla Van’a, oradan da kara yoluyla Hakkari’ye geldi. Hakkari-Van karayolu üzerindeki Yeniköprü Jandarma Karakolu’nda duran Bakan Soylu, Mehmetçik ve güvenlik görevlilerine tatlı ikram ederek bayramlarını kutladı. Bakan Soylu daha sonra Hakkari-Çukurca karayolu üzerinde 1730 rakımlı Mahya Tepe Üs Bölgesi’ne geçti. Geceyi bölgede geçirip bayram namazını burada kılan Bakan Soylu, Mehmetçik bayramını kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’yu telefonla arayarak, üs bölgesinde görev yapan askerlerin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Tüm komutan ve astsubaylarımızın bayramlarını şahsım, ailem ve şahsım adına tebrik ediyorum. Milletim Rabbim daha nice bayramlar nasip etsin.Senin kahramanlığın bu terör hareketinin buraları üs yapmasına izin vermedi. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Mübarek bayram sabahında tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim onları sevgili habibine komşu kıldığı gibi bizi de o mertebeye yükseltsin.”

Bakan Soylu’ya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Ali Çardakcı’ya, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık’a, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi’ye, Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit’e, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel’e, Hakkari İl Melayet Pınar Polisine Şef ve Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu. Bakan Soylu, bölgeye yaptığı tatil ziyaretinin ardından uçakla Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan ayrıldı.

haberozalp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu