Haber

Meral Akşener’in tartışmalı sözlerine Bahçeli’den sert yanıt: PKK mı yoksa Türk askeri mi silah bırakacak?

GÜZEL Parti Diyarbakır İl Kongresi’nde konuşan Akşener, “Mesele silaha veda etmekse, kan dökmekse, mesele her türlü musibet karşısında sarsılmaz bir çelik ABD olmaksa. Arkanıza yaslanın ve gönül bize, biz Türkiye’yi konuşan tarafta olduğumuz için varız.” sözleri tartışma yarattı. Bahçeli bu sözlere yanıt verdi.

AKŞENER SÖZLERİ SÖYLEDİ

Bahçeli, “İP liderinin geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da düzenlediği 2. Olağan Kongresi, hiçbir yurtsever vicdanın ve hangi kabiliyette olursa olsun hiçbir çocuğun kabul edemeyeceği bir çirkinliktir. Bu konuşma bir şer ve teslimiyet manifestosudur. ‘Ben buraya bunun için geldim’ dedi. onayını al.” Zazalar kurdu. Mesele silahlara veda etmek, dökülen kanlara tövbe etmek, her türlü musibet karşısında sarsılmaz olmaksa biz varız.”

“PKK mı yoksa Türk ordusu mu silah bırakacak?”

İstisnaları farklı şekilde ele alıyorum. Bir dönem siyasi ayrışma yaşadığımız IP’de görev yapan bazı isimler bu sözleri nasıl sindirecek? PKK’ya kadar uzanan bu zulüm planına nasıl oy verecekler? Silahlara veda ne anlama geliyor? Kim veda edecek? Bu bilinçsizliğin ilham kaynağı ve kaynağı kimdir? PKK mı yoksa Türk askeri mi silah bırakacak? Teröre yenik mi düşeceğiz? Ayrılıkçılara teslim mi olmalıyız? Milliyetçiyim diyen hangi insan bu yıkıma, bu ihanete, bu rezalete karşı sessiz kalır?

“PKK’YA MESAJ VERDİLER”

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: “İP Genel Başkanı’na silahlara veda sözlerini kullandıran güçler hangileri? Zillet İttifakı, İP Önder tarafından PKK ile ateşkes mesajı verdi. İşte veda mesajını düşünmesi gerekenler. Silah ve tavır geliştiren isimler bir süre yan yana oturduk.PKK’ya sahip çıkanlar karşımızda.İyisiyle kötüsüyle, aşağılamayla zulmüyle hepsi bize karşı. Sıra sizde diyoruz aziz milletim. İP Önder, PKK ile açılım açıklaması yaptı. Asıl sebep, asıl amaç ortaya çıktı. Biliyorduk ancak herkes gördü.” açıklamalarında bulundu.

akhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu