Yaşam

Öğrenciler tarafından yapılan banklar Bergama parklarını süsleyecek

Belediye Başkanı Hakan Koştu; “Meslek lisesi memleket meselesidir dedik ve yola çıktık”

Bergama Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Şehit Ömer Yiğit Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin üreteceği metal aksamlı ahşap banklar parkları ve yeşil alanları süsleyecek.

GÜNEŞ ENERJİLİ USB’Lİ AKILLI BANKALAR GELİYOR

Bergama Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Şehit Ömer Yiğit Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğiyle yürüteceği çalışma, “Meslek Liseleri Üretiyor Projesi” protokolünün imzalanmasıyla başladı. Proje kapsamında ilk etapta 400 banka, 10 adet güneş enerjili USB’li akıllı banka üretilecek. Protokol için düzenlenen törene Belediye Başkanı Hakan Koştu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus imza attı.

BAŞKAN KOŞUYOR; “MESLEK LİSESİNDE EĞİTİM GÖREN GENÇLERİMİZ ÇALIŞARAK ÖĞRENECEK, ÜLKEMİZ KAZANACAK”

Meslek Yüksek Okullarının Türkiye’nin üretim ayağında son derece değerli bir konuma sahip olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Milli ve Organize Sanayi Bölgemizde bu değere ulaşmış durumda. Serbest Bölge hizmete açıldı. Bergama’mız için son derece değerlidir. Meslek Liselerimizden mezun olacak çocuklarımızın daha bilinçli, eğitim aldıkları alanda özgüvenleri ve mesleki becerileri yüksek olmaları için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bugün protokolünü imzaladığımız projemizle amacımız bu. Meslek lisemizde üretimi tamamlanan metal aksamlı ahşap banklar ile güneş enerjili ve USB’li akıllı banklar şehrimizin park ve yeşil alanlarında yer alacak. Gençlerimiz üretecek, ülkemiz kalkınacak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu