Haber

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern istifasını açıkladı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern bugün düzenlediği basın toplantısında Başbakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ardern yaptığı yazılı açıklamada, “Meslekteki altıncı yılıma giriyorum. Ve o yılların her biri için her şeyimi verdim.”

Jacinda Ardern, 2017’de Kurmay Partisi’nin lideri olarak 37 yaşında Yeni Zelanda Başbakanı oldu ve onu dünyanın en genç kadın hükümet başkanı yaptı. Ardern bugün bir basın açıklaması yaparak, 7 Şubat itibarıyla Başbakan ve Kurmay Partisi Genel Başkanlığı görevinden ayrılacağını duyurdu. Ardern, kişisel sosyal medya hesabından şu sözleri kullandı;

“Meslekteki altıncı yılıma giriyorum. Ve o yılların her biri için her şeyimi verdim. Ülke yönetmenin bir insanın sahip olabileceği en ayrıcalıklı ama aynı zamanda en zorlu işlerden biri olduğuna inanıyorum. Ve yapmamalısın” t.” Yeni Zelanda’da genel seçimlerin 14 Ekim’de yapılacağını açıklayan Ardern, “Yeniden seçime aday olmayacağımı ve Başbakanlık görev süremin en geç 7 Şubat’ta sona ereceğini beyan ediyorum. Hayatımın en tatmin edici beş buçuk yılı ama bunun da zorlukları oldu.İşin zorluğundan dolayı ayrılmadığını vurgulayan Ardern, “Ayrılıyorum çünkü böylesine ayrıcalıklı bir görev sorumluluk getirir. Ne zaman liderlik edecek gerçek kişi olduğunuzu ve ne zaman olmadığınızı bilmenin sorumluluğudur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu