Haber

CHP Milletvekili Ali Öztunç, Davutoğlu’nun CHP listelerinden aday olma talebine tepki gösterdi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “Son tercihim CHP listelerinden seçime girmekti” sözlerine ilişkin, “Kimse kafasına silah dayayıp ‘Gel buradan kaç’ demedi. Olmasalardı seçimi kazanırlardı, ölçün bunları.” söz konusu.

Öztunç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin üzerinden uzun zaman geçtiğini ancak Kahramanmaraş’ta vatandaşların barınma ve su sorununun çözülemediğini iddia etti.

Kahramanmaraş’ın köylerinde ve kent merkezinde suyun akmadığını, depremzedelerin günlerdir banyo yapamadıklarını belirten Öztunç, “İnsanlar su bulamıyor. Hayvanlara ve tarıma su yok. Sudan çıktıklarında zaman zaman çamurlu sular çıkıyor.” dedi.

Deprem sonrası depremzedeler için toplanan yardım paralarını hatırlatan Öztunç, “Bu millet depremzedelere yardım için para gönderdi. Nerede o para? O parayla Kahramanmaraş’ın su sorunu çözülür.” terimini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun “Son tercihim CHP listelerinden seçime girmekti” sözleriyle ilgili bir gazetecinin görüşü sorulduğunda Öztunç, “Kendi görüşü, saygı duyarız ama girseydi” dedi. Girmeyin, kimse Davutoğlu’nu CHP listelerinden aday olmaya zorlamadı, kimsenin başına silah dayamadı, ‘Gel buradan kaç’ demedi. Olmasalardı yine seçimler gelir, yalnız girsinler boylarını ölçsünler.” cevabı verdi.

arnavutkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu